Türkiye’de en fazla şubesi olan 10 banka

Türkiye’de en fazla şubesi olan 10 banka
11 Ağustos 2015 tarihinde eklendi, 1.432 kez okundu.

Türkiye’de faaliyet gösteren bankaların şube sayıları aslında bir nevi doğrudan atm sayıları ile de ilgilidir. Aslında önemsiz gibi görünsede Türkiyenin bir ucuna işimiz düştüğünde çalıştığımız bankanın yine orada bizimle olacağı bilmek kendimizi daha güvende hissettirecektir. Bu yazımızda sizler için Türkiye’de en fazla şubesi olan ilk 10 bankayı listeleyeceğiz.

10. Numarada Yabancı yatırımcıyla Türkiye pazarında hızlı bir yükseliş yaşayan ve teknolojik atılımları ile dikkat çeken Türk Ekonomi Bankası (TEB) yer alıyor. Teb bankasının yurt içinde ki şube sayısı 541 , yurt dışında ise 5 şubesi bulunmaktadır.

9. sırada Finansbank yer alıyor. 657 yurt içi ve 1 yurt dışı şubesi ile hizmet veren finansbank farklılık yaratan kampanyaları ile karşımıza da çıkıyor.

8. Sırada 715 şube ile Denizbank yer alıyor. Denizbank’ın ayrıca 1 yurt dışı şubesi bulunmaktadır.

7 numaraya geldiğimiz de Kamu bankalarımızdan biri olan Türkiye Vakıflar Bankası Karşımıza çıkıyor. Vakıfbank 890 Yurt içi şubesi ve 3 yurt dışı şubesi ile hizmet veriyor.

6. Listenin ortalarına doğru gelirken 6.sırada karşımıza bir diğer kamu bankası olan Halkbank geliyor.Yurt içinde 902 şube ile faaliyet gösteren halkbank yurt dışında 5 şube ile hizmetine devam etmektedir.

5. Akbank : Sabancı grubunun bankası olarak bilinen akbank en fazla şubesi bulunan bankalar listesinde 5. sırada yerini alıyor. Yurt içinde 974 ve yurt dışında 1 şube ile hizmet veren akbank köklü özel bankalardan biridir.

4. Sırada Bankacılığın yükselen yıldızı Garanti Bankası 994 Türkiye’deki şube sayısı ve 8 yurt dışı şubesi ile hizmet veren garanti bankası özellikle bürokrasi yok etmeyi hedefleyen teknolojik yatırımları ile beğeni kazanmaktadır.

3. Sırada Yapı kredi bankası yer alıyor. Koçbank ile birleşen yapıkredi bankası 1006 yurt içi ve 1 yurt dışı şubesi ile hizmetlerine devam etmektedir.

2. Listenin sonlarına doğru 2. sırada Türkiye’nin en büyük özel bankası olma özelliğini elinde bulunduran Türkiye İş Bankası yer alıyor. 1337 yurt içi şubesi ve 25 yurt dışı şubesi ile hizmet veren iş bankası, bankamatikten intenret bankacılığına bir çok alanda hizmeti Türkiye getiren ilk bankadır. Fazla şube sayısı ile en ücra köy ve kasabalarda bile bankamatiği ve hatta şubesi bulunan bir bankadır.

1. Şüphesiz ki Türkiye’nin en eski bankası olan , ziraat bankası listenin başında yer alıyor. 1707 yurt içi ve 25 yurt dışı şubesi ile en çok şubesi bulunan banka ünvanını elinde bulunduran ziraat bankası, yoğun bürokrasisi ve az gelişmiş teknolojik altyapısını geliştirerek Türkiye’de çok daha fazla pazar payına erişebilecek potansiyeldedir.

Bir önceki yazımız olan kredi ödemesi gecikirse ne olur? başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git