Yapı Kredi Kosgeb Kredi Desteği

Yapı Kredi Kosgeb Kredi Desteği
23 Mayıs 2017 tarihinde eklendi, 430 kez okundu.

KOSGEB: Kendi işini kurmak isteyen vatandaşların imdadına yetişen bir kuruluştur. 1990 yılından beri hizmet vermektedir.

Yapı Kredi KOSGEB faizsiz kredi desteği vermek için yetkili bankalardandır. Kosgeb faizi sıfır işletme kredisi faiz desteği almak için Kosgeb Veri Tabanına kayıt yaptıran vede kobi beyannamesini güncel tutan ve sifirfaiz.kosgeb.gov.tr sitesinden kayıtlarda verilen kullanıcı adı ve şifresiyle başvuru formunu doldurunuz. Başvuru süreleri dahilinde başvuruyu tamamlayınız. Başvuru sonucuna göre onay aldıysa başvurunuz tekrar sifirfaiz.kosgeb.gov.tr sitesine girip başvuru onay formunun çıktısını alınız. Çıktıyı aldıktan sonra anlaşmalı bankalara giderek faizsiz kredi alma işlemleri için başvuru yapınız. Bu başvurunun onay alması durumu halinde finansman desteği sağlayabiliceklerdir. Kosgeb faiz desteği adı altında başvurular için gerekli belge ve beyanname güncelleme işlemlerini tamamlayın. Kobiler için Perşembe günü saat 09:00’a kadar bu süre uzatılmıştır. Sabah saat 09:00’ da başlayıp 24 saat süren değerlendirmeler sonucuyla KOSGEB Müdürlüklerinden Aralık ayının 23’ünde açıklanacak olan onay almışlar listesinde ismi geçen işletmeler o aldıkları onay formuyla beraber bankalara gidip faizsiz kredi başvurusu yapabilicekler.

KOSGEB Kobi Kredisi Başvuru Sonucu Nasıl Öğrenilir:

Kosgeb kobi kredisinin tek öğrenileceği yer Kosgeb’in kendi sitesinden paylaşacağı onay listesiyle belli olacak. Kosgeb’ e başvuru yapan kişiler ayrıca Kosgeb tarafından SMS ve e-mail yolu ile sonuçları göndericek. Kosgeb’e kayıtta bulunduğunuz formda ki telefon numarasına ve e-mail’e sonuçlar gönderilir.

Kosgeb kobi kredisinin başvuru sonuçları Aralık ayının 23’ ünde Cuma günü Kosgeb’in kendi internet sitesi üzerinden başvuruların onay listesi çıkarılarak hangi işletmelerin onay aldığını yazıp paylaşacaktır.

Kosgeb Kobi Kredisi Veren Bankalar:

Kosgeb tarafınca Aralık ayının 23’ ünde açıklanacak olan başvuru onay listesinin sistem üzerinden alınarak hangi bankalara gidip kredi başvurusu yapma imkanınız olduğunu yazacağız. Kosgeb faizsiz kredi ile anlaşmalı 50.000 TL faizsiz kobi kredisi alınabilicek bankalar; KGF, Halkbakası ve Vakıflar Bankası olmasıyla beraber 6 tanede özel sermayeli banka bulunmaktadır. Bunlar ise; Garanti Bankası, İşbankası, Denizbank, QNB Finansbankası, Akbankası ve Yapı Kredi Bankası olmasıyla birlikte 9 bankadır. Faizsiz 50.000 TL kredi ilk yıl geri ödemesiz dönemli, geri kalanı ise 3’er taksitlere bölünerek toplamda 36 ay vadeli olmak suretiyle bu bankalara başvuru yapan kobiler başvuru değerlendirme sürecinden onay almaları halinde onay almış olan işletmlere sağlanacaktır.

Yapı Kredi Bankasına Nasıl Başvururum:

Kosgeb faizsiz 50.000 TL kobi kredisine göre Yapı Kredi Bankası kredi vermeye yetkili bir bankadır. Bu sınıflamaya girmektedir. Yapı Kredi başvuruları sonuçlar açıklanır açıklanmaz almaya harekete geçecek ve başlayacaktır. Başvuruların kabul görüp görmediğinin açıklanacağı tarihler 26 Aralık 2017-31 Ocak 2018 tarihleri arasında başvuru yapacak kobilerden şartlarına ve kriterlerine uyanlara kredi verecektir.

Yapı Kredi Bankasında Kobi Kredisi Başvurusu İstenen Belgeler:

Kosgebten onay alıp Yapı kredisine faizsiz kredi başvurusu yapan kobiler sistemden aldıkları onay formuyla birlikte işletmeye ait diğer evraklarla yaptığı başvurular değerlendirilmeye alınabilecektir. Ticari İşletme olduğunu gösteren evraklar ile işletme sahibinin nüfus cüzdan fotokopisi, oda kayıt belgesi, vergi levhası, son yıla ait gelir ve blanço belgesine benzer evraklar ile bankaya bildirge vermesi gereklidir. Böyle bir başvuruda kobi kredisi alanında kullandırılıcak olan faizsiz kredi müracaatın da önce şirket ismine açılacağından işletmelere ait evraklar bu müracaatlar da önemlidir. Bazı bankalar işletmenin en az 1 yıllık ticari hareketle bulunmasını isteyen bankalar başkaca faizsiz kredi başvurularında ek belgelerle talep edebilecektir.

Bir önceki yazımız olan Kobi Kredisi Çekmek İçin Gerekli Evraklar başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git