Yapı Kredi Swift Kodu | Bic Kodu

Yapı Kredi Swift Kodu | Bic Kodu
20 Temmuz 2015 tarihinde eklendi, 2.593 kez okundu.

Uluslar arası para transferleri işleminde bankaların birbirlerini tanımasını kolaylaştırmak adına geliştirilmiş sisteme swift denir. BIC(Bank identifier Code) olarak ta bilinen bu sistem ile her bankanın kendisine ait bir banka tanımlama kodu bulunmaktadır. İthalat ihracat yapanlar bilirler yurt dışına döviz transfer ederken veya yurt dışından döviz transfer edilecekse bankanın swift kodu mutlaka belirtilmelidir. Türkiye’nin önde gelen bankalarından Yapı kredi swift kodu sizlerle göstereceğiz.

Yapı kredi swift kodu : YAPITRISXXX ‘dır. Transfer işleminiz USD veya EUR para birimlerinde yapılacaksa kodu bu şekilde kullanabilirsiniz. Diğer para birimlerinde swift işlemi yapabilmeniz için yapı kredi bankası swift kodu YAPITRISFEX ‘dir.

Yapı Kredi BIC kodu : Bic kodu swift kodu ile aynıdır.

Yapı Kredi Swift Ücreti

Bildiğiniz üzere dünya çapında en yaygın ve en ucuz uluslar arası para transferi swift ile yapılmaktadır. Yapı Kredi bankası da en uygun komisyon ile swift transferlerini gerçekleştiren bankalarımızdan biridir. Swift ücreti her yıl değişmektedir. Bu bakımdan sizin için yapı kredi bankasını swift ücretlerinin en güncel halini paylaşıyoruz.

                                                                      Yapı Kredi Swift Ücreti  

Yapı Kredi Bankası Swift Nasıl Yapılır ?

Yapı kredi bankası şubeden ve internet şubesinden swift ile döviz transfer talimatlarınızı günün 24 saati kabul etmektedir. Yapı kredi bankasından yurt dışına para transferleri ile ilgili detaylı bilgiyi buradan alabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Ziraat Bankası Swift Kodu başlıklı makalemizde ziraat bankası, ziraat swift kodu ve ziraat bankası swift kodu hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git