Ziraat Bankası EFT ücretleri 2017

Ziraat Bankası EFT ücretleri 2017
3 Şubat 2017 tarihinde eklendi, 5.001 kez okundu.

Kamu bankalarından en köklüsü olan Ziraat Bankası’da son yıllarda yaptığı atılımlar ile teknolojik ürünleri sunmaya başlamıştır. Gerek internet şubesi gerek mobil uygulamaları ile bir çok işlemi daha düşük masrafla yapabilmenize olanak sağlamaktadır.

Ziraat Bankasından ziraaat bankasına para gönderme (Havale) ücretleri nelerdir?

Ziraat bankasında ki hesabınızdan aynı bankada olan başka birinin hesabına para gönderme işlemi havale işlemi olarak adlandırılmaktadır. Ziraat bankası havale ücreti 2017 yılı için internet şubesinden yapılan işlemler için 1.50 TL olarak güncellenmiştir. Aynı işlemi ATM’den yaparsanız ödemeniz gereken iş ücreti eğer ziraat bankası hesabınız var ise 5.00 TL yok ise ve ziraat bankası hesabı olan birinin hesabına yatırım yapacaksanız 6.00 TL olacaktır. Tüm bu işlemlerde gönderdiğiniz veya ATM’den yatırdığınız para anında gönderdiğiniz kişinin hesabına işlenecektir.

Ziraat bankasından başka bankara para gönderme (EFT) saatleri nelerdir?

Bir bankadan başka bir bankaya para gönderme işlemi EFT işlemidir ve sadece iş günlerinde ve belirli saaatlerde yapılabilmektedir. Ziraat bankasında başka bir bankaya para gönderme işlemlerinizi iş günlerinde 09:00 ile 17:00 Arasında gerçekleştirebilirsiniz. Ancak Ziraat bankası saat 16:00’dan sonra yapılan işlemlere Geç EFT Ücreti uygulamaktadır. Hafta içi ve mesai olan günlerde 09:00 – 17:00 saatleri arasında yapacağınız EFT işlemlerinde para alıcının hesabına 10-15 dakika içinde ulaşacaktır. Bu saatler dışında yapacağınız işlemler bir sonraki iş günü 09:00 – 10:00 saatleri arasında alıcının hesabına ulaşacaktır.

Ziraat Bankası Eft Ücretleri 2017

Ziraat bankası eft ücreti internet şubesi için 3.5o TL olarak belirlenmiştir.

ATM den yapılacak olan eft ücreti 7.00 TL olarak belirlenmiştir.

Ziraat bankası eft ücreti mobil bankacılık kanalı için 2.50 TL olarak belirlenmiştir.

ATM’den 16:00’dan sonra yapılan eft işlemleri için geç eft ücreti olarak 9.00 TL ücret tahsil edilmektedir.

Ziraat bankası mobil şubeden geç eft ücreti ise 4.00 TL ile ücretlendirilmektedir.

Ziraat bankası eft ücretlerini incelediğimiz bu yazımızda sizlere yardımcı olmaya çalıştık.

Ziraat bankasından en az masrafla EFT yapabilmek için işlemlerinizi 16:00’dan önce mobil şube üzerinden yapmanızı önermekteyiz.

Ayrıca havale eft ücreti almayan bankaların listelendiği yazımızı okumak için tıklayınız.

 

Bir önceki yazımız olan TEB eft ücretleri 2017 başlıklı makalemizde eft ücretleri, eft ücreti ve eft ücretleri 2017 hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git